1973
Attila Aşkar TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Mathematics)
1982
Tekin Dereli TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Physics)
Burak Erman TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)
1983
Ersin Yurtsever TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Chemistry)
1990
Süleyman Özekici TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)
1991
Burak Erman TÜBİTAK SCIENCE (ENGINEERING SCIENCES)
1993
Attila Aşkar TÜBİTAK SCIENCE (MATHEMATICS)
1994
İrşadi Aksun TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)
1995
Ali Ülger TÜBİTAK SCIENCE (MATHEMATICS)
1996
Tekin Dereli TÜBİTAK SCIENCE (PHYSICS)
1998
Alphan Sennaroğlu TÜBİTAK ENCOURAGEMENT(PHYSICS)
1999
A.Levent Demirel TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (PHYSICS)
2001
Ali Mostafazadeh TÜBA-GEBİP*1 (Mathematics-Physics)
Alphan Sennaroğlu TÜBA-GEBİP*1 (Laser Optics-Physics)
Aylin Küntay TÜBA-GEBİP*1 (Psychology)
Zeynep Aycan TÜBA ENCOURAGEMENT (Psychology)
A.Levent Demirel TÜBA-GEBİP*1 (Chemistry)
2003
İskender Yılgör TÜBİTAK SCIENCE (CHEMISTRY)
Yaman Arkun TÜBİTAK SCIENCE (ENGINEERING SCIENCES)
Zeynep Aycan TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Psychology)
Alper Demir TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Electrical and Electronics Engeering)
Burak Özbağcı TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Mathematics)
Kamil Yılmaz TÜBA ENCOURAGEMENT (Economics)
2004
Murat Tekalp TÜBİTAK SCIENCE (ENGINEERING SCIENCES)
Özgür Müstecaplıoğlu TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Physics)
2005
Barış Tan TÜBA GEBİP*1 (BUSINESS ADMINISTRATION)
İsmail Lazoğlu TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (ENGINEERING)
Serpil Sayın TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (ENGINEERING)
Tolga Etgü TÜBİTAK GEBİP*1 (MATHEMATHICS)
2006
İbrahim Halil Kavaklı TÜBA GEBİP*1 (Genetics and Cell Biology)
Z. Özlem Keskin TÜBA GEBİP*1 (Chemical Engineering)
Alper Kiraz TÜBA GEBİP*1 (Physics)
Selda Küçükçiftçi TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Zeynep Aksin Karaesmen TÜBA ENCOURAGEMENT (Business Administration)
Burak Özbağcı TÜBİTAK-TWAS*2 ENCOURAGEMENT AWARD (Mathematics)
Metin Türkay TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)
2007
Hakan Ürey  TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronics Engineering)
Fikri Karaesmen  TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
Ali Mostafazadeh  TÜBİTAK SCIENCE (MATHEMATHICAL PHYSICS)
Alper Demir  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Electrical and Electronics Engineering)
İrşadi Aksun  TÜBİTAK SCIENCE (ELECTRICAL AND ELECTRONICS ENGINEERING)
Özgür Müstecaplıoğlu  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Physics)
2008
Alper Erdoğan  TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronics Engineering)
Alper Kiraz  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Physics)
Emre Alkan  TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Selva Demiralp Cuda  TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Selva Demiralp Cuda  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Economics)
Serdar Taşıran  TÜBA GEBİP*1 (Computer Engineering)
Şuhnaz Yılmaz  TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
2009
Bahar Rumelili  TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
Barış Coşkunüzer  TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Erdem Alaca  TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
Fikri Karaesmen  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)
Hakan Ürey  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)
Metin Muradoğlu  TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
Özlem Keskin  TÜBİTAK-TWAS*2 ENCOURAGEMENT
Tolga Etgü  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Sciences)
2010
Alper Erdoğan  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering Sciences)
Caner Bakır  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Social Sciences)
Demircan Canadinç  TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
Erhan Artuç  TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Metin Muradoğlu  TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering Sciences)
Serdar Kozat  TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronics Engineering)
Tarcan Kumkale  TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
Umran İnan  TÜBİTAK SPECIAL (Engineering Sciences)
2011
Lemi Baruh TÜBA GEBİP*1 (Media and Visual Arts)
Menderes Işkın TÜBA GEBİP*1 (Physics)
Sinan Ünver TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Emre Alper Yıldırım TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
Çiğdem Kağıtçıbaşı TÜBİTAK SCIENCE (Social Sciences)
Kaan Güven TÜBİTAK TWAS ENCOURAGEMENT
2012
Özlem Keskin Özkaya TÜBİTAK SCIENCE (Engineering)
Ş.Ziya Öniş TÜBİTAK SCIENCE (Social Sciences)
Menderes Işkın TÜBİTAK ENCOURAGEMENT
Gülayşe İnce Dunn TÜBA GEBİP*1 (Basic Sciences)
Kazım Büyükboduk TÜBA GEBİP*1 (Basic Sciences)
Mehmet Sayar TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
Nurhan Özlü TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
Özgür Birer TÜBA GEBİP*1 (Basic Sciences)
Reşat Bayer TÜBA GEBİP*1 (Political Sciences)
Seda Ertaç TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Seda Keskin Avcı TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
Tevfik Metin Sezgin TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
2013
Alphan Sennaroğlu TÜBİTAK SCIENCE (Engineering)
Seda Keskin Avcı TÜBİTAK ENCOURAGEMENT
2014
Zeynep Aycan TÜBİTAK SCIENCE (Social Sciences)
Özgür Barış Akan TÜBİTAK ENCOURAGEMENT
Bahar Rumelili TÜBİTAK ENCOURAGEMENT
Fuat Balcı TÜBİTAK ENCOURAGEMENT
Mehmet Kanbay TÜBİTAK ENCOURAGEMENT
2015
Fuat Balcı TÜBA GEBİP*1
Belgin Şan Akça TÜBA GEBİP*1
Sinem Çöleri Ergen TÜBA GEBİP*1
Tamer Önder TÜBA GEBİP*1
Sedat Nizamoğlu TÜBA GEBİP*1
2016
İlke Öztekin Gillam TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Social Sciences)
Şener Aktürk TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
Cory David Dunn TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
İlke Öztekin Gillam TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
Mehmet Gönen TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
Elif Nur Fırat Karalar TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
Sarp Kaya TÜBA GEBİP*1 (Chemistry)
Nathan Lack TÜBA GEBİP*1 (Pharma
Alper Uzun TÜBA GEBİP*1 (Chemistry and Biology Engineering)