Only KU students are authorized to access this page
Koç Üniversitesi Ders Değerlendirme Anketi SonuçlarıKoç Üniversitesi’nde her akademik dönemin ortasında ve sonunda ders değerlendirme anketi yapılmaktadır. Anket sonuçları; fakülte, ders tipi, sınıf mevcudu gibi tüm boyutlara göre analiz edilmektedir. Bu çalışmalar, öğretim kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.


Bu sayfada yer alan veriler, sadece Koç Üniversitesi öğrencilerinin yararlanması amacı ile hazırlanmıştır; kopyalanmamalı ve Koç Üniversitesi öğrencisi olmayan kişiler veya kurumlar ile paylaşılmamalıdır.Koç University Course Evaluation Survey ResultsCourse evaluation surveys are conducted at Koç University during and after every academic semester at Koç University. Survey results are analyzed with respect to all dimensions such as college, course type or class size. This process contributes to the quality assurance of teaching.


This information is provided only for Koç University students; it should not be copied and shared with third parties who are not Koç University students.
Login with KU NetID


Home